Oryantal Doğu Hamam Böceği

Oryantal Doğu Hamam Böceği, hamam  böceğinin bir türüdür. Oryantal Doğu Hamam Böceği ´nın bilinen diğer isimleri de oryantal hamam böceği ve kara böceklerdir. Oryantal Doğu Hamam Böceği böceği rengi siyah ve çok parlak bir görünümdedir. Oryantal Doğu Hamam Böceği böceğine dışarıdan bakıldığında çok rahatlıkla tanınır. Oryantal Doğu Hamam Böceği böceğinin bedenin alt kısmında 6 adet ayağı bulunur. Oryantal Doğu Hamam Böceği ayakları çok güçlü olup çok seri hareket ederler. Baş kısmında 1 çift antenleri bulunur. Oryantal Doğu Hamam Böceği bu antenler sayesinde hem iletişimini sağlarlar hem de besinlerin yerini tespit edip oraya daha kolay yönlenirler.


 
Oryantal Doğu Hamam Böceği böceği yaşadığı yere ve beslenmesine bağlı olarak farklı boy ve yapıda olabilir. Genel olarak ergin bir Oryantal Doğu Hamam Böceği ´nın boyu 2 - 3cm kadardır. Oryantal Doğu Hamam Böceği böceğinin sırt kısmında erkek olan bireylerde dış kanat vardır fakat dişi Oryantal Doğu Hamam Böceği böceğinde kanat yoktur. Oryantal Doğu Hamam Böceği ve hamam böcekleri kanatlarını uçmak için kullanmazlar.
 
Oryantal Doğu Hamam Böceği böcekleri genellikle nemli yerlerde yaşamayı sever. Kesinlikle kuru olan ve soğuk olan bölgelerde durmaz. Oryantal Doğu Hamam Böceği beslenmesinde hem bitkisel beslenir hem etçildir. Oryantal Doğu Hamam Böceği evlere geldiğinde evin sıcaklığında hemen beslenir ve yumurtasını bırakır. Oryantal Doğu Hamam Böceği ev içinde açıkta bırakılan her türlü besinleri yediği gibi ufak böcek ve ölü böceği dahi yer. Oryantal Doğu Hamam Böceği çok pis bir böcek olup insanın yediği ve yemediği her türlü besini rahatlıkla yer ve beslenir.
 
Oryantal Doğu Hamam Böceği ve hamam böceğinin diğer türleri beslendiği zaman insanların besinleri üzerine hem dışkılarını hem salyalarını ve hem de yumurtalarını bırakır. bu sayede insanlara bir çok hastalık bulaştırır. Oryantal Doğu Hamam Böceği ve diğer hamam böceği türleri insana şu hastalıkları bulaştırır. gıda zehirlenmeleri, Hepatit, grip mikrobu, dizanteri, verem mikrobu, Alerjik hastalıklar, astım mikrobu gibi daha bir çok mikrobu insanlara bulaştırırlar.
 
• Oryantal Doğu Hamam Böceği nemi çok sevdiği için evlerde en çok mutfak, banyo, tuvalet, su boruları kenarlarında ve nemin yüksek olduğu evin diğer kısımlarında bulunur.
• Oryantal Doğu Hamam Böceği (Oryantal hamam böcekleri) özellikle tuvalet den yani lağım sistemlerinden lavabo deliklerinden, dışarıdan alınan bir eşya ile evlere ulaşır. 
• Oryantal Doğu Hamam Böceği tuvalette, banyoda ve mutfaklarda daha çok görülür. Bu böcekler geceleri daha çok görülürler. Oryantal Doğu Hamam Böceği ( Oryantal hamam böceği ) evlerin dışında ise bodrumlarda, çatı katında, bina boşluklarında bulunur.
• Oryantal Doğu Hamam Böceği gündüzleri pasif olarak yuvasında dinlenir. Oryantal Doğu Hamam Böceği geceleri ise aktif olup hem beslenir hem de yer değiştirir.

Bize Ulaşın

Batıkent Mh 5782 Sk No9 Merkez ISPARTA

  • dummy0 (535) 440 1 400

  • dummy info@ispartailaclama.com.tr

E-Bülten

Haber, fırsat ve kampanyalardan anında haberiniz olsun

Search